בנייה קלה

 
כמה שוקל טון "בניה קלה" ?
 
לפני שאתם ניגשים לבנות את ביתכם בשיטת ה"בניה הקלה" על סוגיה ומצפים לחסוך בכך כסף וזמן יקרים, מומלץ מאוד ללמוד את הנושא ולהכירו לעומק, שיטה זו בפרוש לא מתאימה לכל צורך או תכנון ובעיקר לא לכל אחד.
 

בניה קלה היא שיטת בניה המזוהה בד"כ עם המושגים"מהירות" ו"זול".

 

שיטה זו במילים פשוטות היא סוג של "לגו" בקנה מידה - עבורבני אדם.

 
עד היום שיטה זו בארץ שימשה בעיקר לבניית תוספות בניה, (בד"כ על גגות), בנית יחידות דיור בחצרות בתים, מחסנים, או צימרים.
 
בשנים האחרונות החלה מגמה של שימוש בשיטה גם עבור בניית בתים פרטיים (HOUSES) כפי שמקובל בארה"ב ובאירופה. ניתן למצוא כיום יותר ויותר אנשים המגלים עניין בשיטה זו כמו גם יותר חברות המציעות בניה קלה במספר אופנים ובמגוון חומרים.

 
ההבדל העיקרי בין השיטה המוכרת לנו והנפוצה (זו של שלד בטון ובלוקים)לבין שיטת הבניה הקלה מבלי להיכנס למושגים מקצועיים דיים, הוא עקרון המודולריות -שיטת הבניה הקלה היא למעשה הרכבה של חלקים קטנים, המורכבים מבעוד מועד ומגיעיםמוכנים לאתר הבניה, במקרים מסוימים ניתן גם להרכיב ולבנות אותם בשטח. ללא חומריםרטובים (בטון, מלט, טיט וכד).
 

למעט הרצפה והיסודות שתמיד יהיו יצוקים בשיטה המוכרת והנפוצה קריע"י בטון.

 
למה בכל זאת בטון? לאחרונה נתקלתי במספר טענות לעניין מכיוונים שוניםלאו דווקא הקשורים לבניה.
 
מחקרים פילוסופים חברתיים בנושא מצביעים על כך שכל עניין הבטון והביסוס שייך לסיבות פסיכולוגיות שורשיות לעם היהודי, כאלה שקשורות בצורך בהיקשרות לקרקע.
 
לעומת זאת ישנם לא מעט בניינים מוכרים שזכו לביטוי "יציקת בטון לאגו", ביקורת שנרמזה כמובן לאדריכל או ליזם זה או אחר, אני בטוח שתוכלו לדמיין כמה אלה.
 
סיבה ממשית אחרת טמונה בעובדה שאנחנו מדינה עובדת! כלומר הקרקע"עובדת", (שוקעת, זזה), קרקע על תפר השבר הסורי אפריקאי, וכשמדוברבהרכבה של חלקים רבים מומלץ לייצב את המבנה בקרקע ככל שניתן ולמנוע כמה שפחות תזוזות.
 

לא נימלט מהמלט והבטון.

 
במאמר המלא תוכלו לדעת ביתר פירוט:
  • מהם היתרונות הרבים והמשמעותיים ל"בניה קלה" ומהם החסרונות,
  • ממה להזהר ועל מה להקפיד
  • למי או לאיזה צורך השיטה מומלצת
  • פרטים טכניים וסקירה כללית על חמרי בניה ובידוד.
 
לקבלת המאמר המלא בחינם, מלאו שם וכתובת מייל - המאמר כבר בדרך אליכם!!